• Türkçe Logo
  • İngilizce Logo
  • Örnek Resim
Ekibimiz

Av. Mustafa Karaman

Corintco Kurucu Ortağı
...

Corintco’nun hukuki danışmanlık alanından sorumlu kurucu ortağı olan Mustafa Karaman inşaat, altyapı, enerji ve gıda sektörlerinde elde ettiği 25 yılın üzerinde tecrübeye sahiptir.

2015 yılı itibariyle Türkiye’nin en çok vergi veren ilk 15 firması içinde yer alan, Ankara’nın ise 1’nci hukuk bürosu olan Karaman Hukuk bürosunu 1995 yılında kurmuştur. Ankara’nın önde gelen hukuk bürolarından olan Karaman Hukuk; idare hukuku, ticaret hukuku, inşaat hukuku gibi farklı alanlarda hizmet vermektedir.

Mustafa Karaman, birçok STK’nın kuruluşu ve yönetiminde faal olarak görev almıştır. 2009-2011 yılları arasında Türkiye’nin hukuk alanında en büyük sivil toplum kuruluşu olan Hukuki Araştırmalar Derneği’nin genel başkanlık görevini yürütmüştür. Aynı zamanda 2010 yılında yapılan geniş kapsamlı Anayasa değişikliği ve buna ilişkin referandum sürecinde aktif rol almıştır.

Gerek yargı reform paketleri gerekse de pek çok yasa çalışması süreçlerinde sivil toplum temsilcisi veya uzman hukukçu olarak yer almış ve halen yer almaktadır.

Mustafa Karaman ayrıca Hitit Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi’nin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanıdır. 100'e yakın ortaklık yapısı ile Hitit, Avrupa'nın en geniş katılımlı arabuluculuk yapısıdır.

Ankara Hukuk Fakültesi’nden mezuniyeti sonrasında Ankara Barosu’nda avukatlık stajını tamamlamıştır. Hemen ardından Kırıkkale Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.