• Türkçe
  • İngilizce
  • Çince
resim

İbrahim Türkiş

Corintco Kurucu Ortağı
İbrahim Türkiş

Corintco’nun finans, vergi ve denetim alanlarında sorumlu kurucu ortağı olan İbrahim Türkiş’in farklı sektörlerde elde ettiği 30 yılı aşkın tecrübesi bulunmaktadır.

Profesyonel iş hayatına 1990 yılında Maliye Bakanlığı bünyesinde gelir kontrolörü olarak başlamıştır. 1994 -1997 yılları arasında Vergi Sorunları Dergisi Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmüştür. 1997 yılında AB ve Türkiye arasındaki vergi sisteminin uyumlaştırılması hususunda çalışmalar yapmak amacıyla hükümet tarafından İngiltere’de görevlendirilmiştir. 2005-2008 yılları arasında Türkiye Kalkınma Bankası iştiraki olan Kalkınma Menkul Değerler A.Ş.’nin Denetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmüştür.

Kamu sektöründeki son görevi 2000 yılında atandığı Gelirler Baş Kontrolörlüğüdür. Bu görevinden ayrıldıktan sonra 2002 yılında Finans Denetim Danışmanlık ve YMM A.Ş.’yi kurmuştur.

İbrahim Türkiş, 2001-2002 yılları arasında Gelirler Kontrolörleri Derneği İstanbul Şube Başkanlığı görevini yürütmüştür. Halihazırda Maliye Gelirler Kontrolörleri Vakfı Başkanlığını yürütmektedir. Ekonomi ve vergi alanlarında önde gelen yayınlarda 60’a yakın makalesi yayımlanmıştır.

İbrahim Türkiş, 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmuş ve daha sonra İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Ana Bilim Dalında yüksek lisans derecesini tamamlamıştır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.