• Türkçe
  • İngilizce
  • Çince
resim

Mehmet Akif Işık

Corintco Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Ortağı
...

Mehmet Akif Işık, Corintco'nun kurucu ortaklarındandır ve halen Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. İlaç, sağlık, müzik prodüksiyonu, iletişim, e-yayın, inşaat ve altyapı sektörlerinde faaliyet gösteren birçok firmada Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür düzeyinde edindiği 30 yılı aşan tecrübesiyle, Corintco’nun hükümet ilişkileri ve ilgili alanlardaki faaliyetlerini yönetmektedir.

Kariyeri boyunca birçok sivil toplum kuruluşunda da aktif olarak görev alan Mehmet Akif Işık, ABD’nin çeşitli ticaret odalarında da görev almıştır. 37 yıldır Türk - ABD ilişkilerine, ATC (American Turkish Council), ATAA (Türk Amerikan Dernekleri Asamblesi) gibi sivil toplum kuruluşları ve iş konseylerinin aktif üyesi ve yöneticisi olarak katkıda bulunmuştur. ECAC, COCUSA gibi uluslararası kuruluşların faaliyetlerinde Türkiye'yi temsil eden heyetlerde yer almıştır. 1994-2004 yılları arasında TABA'nın (Türk Amerikan İşadamları Derneği) Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Sekreterliği görevlerinde bulunmuştur.

Mehmet Akif Işık, Siyaset Bilimi ve Ekonomi alanlarında sahip olduğu yüksek lisans derecelerini, ABD'nin Teksas Lamar Üniversitesi'nden almıştır. Çalışmaları sırasında aynı zamanda Teksas Eyaleti Öğrenci Birliği Başkanı olarak görev yapan ilk yabancı uyruklu kişi olmuştur. 1981-1987 yılları arasında Amerikan Güneydoğu Teksas Türk Derneği Başkanlığı ve 1985-1987 yılları arasında da Siyasal Bilimler Forumu Başkanlığı yapmıştır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.