• Türkçe
  • İngilizce
  • Çince
resim

Mustafa M. Sayınataç

Corintco CEO ve Kurucu Ortağı
...

Mustafa Sayınataç, 27 yıllık profesyonel iş hayatının ardından 2014 yılında Corintco’nun kuruluşunu gerçekleştirmiştir ve halen CEO görevini icra etmektedir.

Mustafa Sayınataç, özel sektörde geçirdiği 27 yıllık süre içerisinde, finans, denetim, mali işler, satış, pazarlama, kurumsal ilişkiler konularında deneyim sahibi olmuş ve üst yönetim kademelerinde görev almıştır. Bu süre içerisinde sırasıyla finans, lojistik ve gıda & tarım sektörlerinde uzmanlaşmıştır.

Corintco’yu kurmadan önceki son görevi, 20 yıl görev yaptığı Cargill şirketinde Operasyonlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliğidir.

Özel sektör deneyimi esnasında 14 yıl Şeker Üst Kurulu Üyeliği yaparak aynı zamanda kamu sektörü yönetim deneyimi kazanmıştır.

Üyesi olduğu TÜSİAD, YASED, ABFT, TÜGİS, BUSİAD ve NÜD sivil toplum örgütlerinde yönetici kademesinde görevler üstlenmiştir. Halen TÜSİAD’ın çeşitli komitelerinde çalışmalar yürütmektedir.

Mustafa Sayınataç, ODTÜ İşletme Fakültesinden mezun olup, daha sonra ABD’de San Francisco’da bulunan Golden Gate Üniversitesinde yüksek lisansını (Finans) tamamlamıştır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.